menuNOVINKY

menuNAŠE FENY
menuNAŠI PSI

menuŠTĚŇATA - PLÁNUJEME!!!

AKTUÁLNÍ!!!

menuODCHOVY

menuCHOVATELSKÝ SERVIS

menu BARFUJEME ..................aneb krmíme jinak

menuKONTAKT
menuODKAZY
Penzion Bodemika
Zvířecí pohřeb
Tricolor Shop
Coursingové cvičiště
Drahobudice

Vítejte v chovatelské stanici plemene Bernský salašnický pes


Novinky


 

Aktuality u nás váznou, ale slibujeme s přicházejícími vánocemi, že se polepšíme. Krásné prožití vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti přejeme všem kamarádům! Na doplňování veškerých informací týkající se jak naší smečky, tak všech našich odchovů budeme postupně dodávat. Rádi uvítáme aktuální fotečky všech štěňátek!!!

7.12.2012 Neuvěřitelně letí ten čas!!!Náš nejmladší - náš benjamínek Sebastián oslavil rok! Děkujeme Sebíku za každé ráno s Tvým úsměvem!!!


15.11.2012 Osud tomu tak chtěl a my mu děkujeme. Týden po tom, co naše smečka měla o jednoho psa méně, jsme zase na čísle 6. Jsme rádi - začátek mě sice trochu vyděsil, ale věřím ve věci, které dělám. Takže pár minut stačilo na to, aby si Ailinka uvědomila, kde vlastně je. Nezapoměla. Teď je to parťačka, závisláček, který snad ani nežil nějakou dobu jinde. Děkujeme Ailo. Jsi dokonalá. Salaš, jak má být. Už víš, co můžeš čekat. Ruka je na hlazení a naše děti na to, aby Tě cpali piškotama:oD


8.11.2012 14 let, 3 měsíce a 12 dní se dožil náš kokří dědeček Boník. Zemřel tiše doma a teď ho už nic netrápí. Posíláme pusinku za duhový most nejen Tobě Boníčku, ale i Jimmánkovi-pozdravuj ho!!!


20.10.2012 Prvním zbonitovaným odchovem se stala AVE VEGA BODEMIKA CZECH. Gratulujeme majitelce,o)

Podzim 2012 Jako každoročně, vydali jsme na klubovou výstavu do Zárybničné Lhoty. Naši chovatelskou stanici reprezentovala Cinderella a odnesla si třídy otevřené krásnou známku VÝBORNÁ a z celkového počtu odcházela jako 7 z kruhu!!!Udělala nám velikou radost!!!

Ale letošní klubová výstava a následný svod mladých byl především ve znamení mládí a některých štěňátek našeho Lavíka z CHS OD MOHELKY - Aya, Any a Armin

a CHS SUISSE PERLE - Aramis a Akimek!!!

Děkujeme za krásný víkend majitelům štěňátek!!!


Léto 2012 Léto uteklo jako voda, dětičky zase o kus postanic vyrostly a nám nějak nezbývá čas na aktualitky. Ale nezahálíme - nevyhýbáme se psím akcím, ani radovánkám s dětmi - v parných dnech se celá psí smečka krásně rozplavala, dojeli jsme zkontrolovat kamarády na Javorovou skálu během relaxačního týdne, jako kažodoročně jsme strávili super 14 dní na LETNÍM TÁBOŘE PŘÁTELSTVÍ, kde jsme tradičně trochu "odpustili ventil", s Daisy jsme zvládli zkoušku ZPU1:oD Samozřejmě jsme nemohli vynechat super seminář poslušnosti s úúúúúžasnou Luckou Gabrielovou - děkujeme za cenné rady!!!A prázdniny jsme zakončili na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi - ačkoliv po nějaké době - v konkurenci se v otevřené třídě Lavík (V3) ani Cinda (V4) neztratili!!!

16.6.2012 Jako každoročně jsme s naším cvičákem vyrazili na ukázku na dětský den v Jesseným. Opět bylo krásně a po příjezdu na místo u lomu nás čekalo milé překvapení v podobě syna našeho Lavíčka - Armina Hafi od Mohelky (Teddyho)!!!Teddy měl lekci socializace, vše zvládal na jedničku, poblbnul s tetou Cindou, očuchal tetu Daisy a my se mohli pomuchlovat s kuličkou!!!,o)Děkujeme, viditelně se páníci i Teddy mají dobře,o)


13.6.2012 Poslední dvě volná štěňátka po našem Lavíčkovi!!! V CHS SUISSE PERLE jsou poslední dva volní pejsci - Arthur a Atrey - úžasně socializovaní, veselí rarášci čekají na milující páníčky!!!Na fotečkách z naší návštěvy Vám je představujeme!!!Uprostřed je Akimek - ten už je v novém domově,o)


3.6.2012 Zastihla nás skvělá zpráva - ARAMIS SUISSE PERLE (syn našeho Lavíka) - má nové páníčky - srdíčko rozhodlo a Aramisek bude dělat radost svojí mamince a tetě Jessce,o)Máme velikou radost!!!

)


2.6.2012 Klubová výstava Rožnov pod Radhoštěm - výstavu jsme si jako každoročně nenechali ujít. Cinderella poprvé nastoupila do třídy otevřené a s krásným posudkem VÝBORNÁ - tentokrát bez úsměvu:o)V kondici bez kožíšku jsme spokojeni - srst byla taky jediná výtka od rozhodčí paní Mayerové.

A náš odchov ARNY BODEMIKA CZECH - poprvé v mezitřídě u rozhodčího pana Kukly VÝBORNÝ!!!V tak silné konkurenci, jaká na klubovkách bývá, jsme spokojeni!!!S majiteli Arnyho jsme si užili krásné dva dny, děkujeme za ně!!!

V odpoledních soutěžích jsme měli jedinou sestavu na předvedení. Naši tříletou Amélku se Cinduškou - nejen dle nás, byli holky jednoduše ÚŽASNÉ!!!

Sobotní podvečer jsme dlouho plánovali prožít v "zajetí" salaší. Ačkoliv unavení jsme odjížděli z výstavy, po pár kilometrech jsme byli nabití energií - 11 sladkých kuliček, nádherných potomků zimní romance našeho LAVÍKA a krásné ALENKY VALAŠSKÝ RYTÍŘ nás přivítalo úžasně!!!Okamžitě jsme zapadli my, naše děti i Lavík do téhle veliké super rodiny, jako bychom tam patřili. Děkujeme Kačce a jejím rodičům za krásné přijetí, program a holkám "chůvičkám" Soňce a Zuzce za pomoc při zvládnutí té veliké smečky!!!

Hrdě se dělíme o fotečky ,o)

 

 


29.5.2012 Bohužel se u nás očekávání štěňátek nepotvrdilo a tak malých tricolorních kuliček nesoucí jméno naší chovatelské stanice se snad dočkáme dle předpokládáného hárání začátkem roku 2013!!!Pokud by nás hárání překvapilo dříve, budeme určitě všechny informovat!!!

Ovšem nabídka štěňátek od nás - i když pouze "polovičních" po tatínkovi Lavíčkovi tu je!!!

CHS OD MOHELKY - má uvolněnou jednu fenku Angie - vypadá, že díky zálomku na ocásku bude nestandartní, ale i tak, je to nádherná veselá salaší holčička se super kukučem a živou, veselou povahou.

 

CHS SUISSE PERLE - z kupy 11 miminek jsou volní již jen pejsci - srdíčko nám jen plesá, když je vidíme na fotkách!!!A o víkendu je konečněš pomuchlujeme na živo,o)


19.-20.5.2012 Světová výstava Salzburg - nechali jsme se zlákat a společně s kamarády vyrazili. Cesta málem nevyšla - ale nakonec jsme zdárně dorazili do cíle!!!Lavča nás překvapil a vymyslel si kulhání (nu což, přeci jen je to zvířátko a do hlavy mu nevidíme a rozhodně jsme ho nehodlali trápit vystavováním)a tak naším cílem bylo jen co nejlepší předvedení Cindušky.

V sobotu 19.5.2012 byla v plánu RAKOUSKÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA - ovšem cesta a ty první zmatky hned ráno nevěstily nic dobrého - Cinduška ovšem nezklamala - a vyběhala si krásnou známku VÝBORNÁ, kterou dostalo pouze 7 fen!!!Takže naše Cinda zářila mezi sedmi nejlepšími fenkami!!!Rozhodčí byl velmi přísný Jochen Eberhardt.

Neděle 20.5.2012 SVĚTOVÁ VÝSTAVA krátce, jak to na takových světových výstavách bývá - a naše Popelka VÝBORNÁ. Rozhodčí Zake Ligita.

 


13.5.2012 Národní výstava v Jelenie Goře v Polsku, je naší jarní tradicí. Počasí opět nezklamalo, je ošklivo, zima. První jde na řadu Love Me - VÝBORNÁ 4, druhou v řadě je naše Popeluška. V mezitřídě získává stejně jako loni vítězství a VÝBORNÁ 1 CWC!!!Jupííííííííí!!!

 


12.5.2012 Cinderellka mi udělala radost - ke splněné zkoušce přidala další - celkem těžkou, - BH!!!Tato zkouška je dle mezinárodního zkušebního řádu.

5.5.2012 Dneska ráno zazvonil telefon a volá panička naší fenečky v vrhu A Avinky (Ave Vega). Podobné zprávy dostává chovatel opravdu rád!!! Ave Vega Bodemika Czech HD A/A, ED 0/0!!!Jupííííííííííííííííííííííí!!!,o)

3.5.2012 Nastal čas návštěv a my mohli konečně vyrazit a okouknout, jak vyrostla naší pomocí rozená první Lavíčátka v chovatelské stanici HAFI OD MOHELKY. Jsme nadšení!!!Z malých myšek se pomalu ale jistě stávají štěňátka, vrtící neúnavně svými ocásky - užili jsme si my, Amélka i nejmladší "kynolog" Sebastiánek :oD !!! Jak naše miminka povyrostla, posuďte sami zde.


22.4.2012 Druhá Lavíčátka na světě!!! Dnes po ránu mobil píp..v polospánku si říkám, kdo že mi píše v neděli, po sedmé ráno...Nedalo mi to a koukám - po šesté odtekla voda...Jsem okamžitě vzhůru!!!Aluška!!! Okolo sedmé první kluk...do osmi jsou na světě 4 miminka! Dle sona čekáme početnější vrh...PC se mnou jede tentokrát i na cvičák, přeci nám nic nemůže utéct - po nepravidelných pauzách, jsme dokonale informování o dalším přírůstku - ve 14.50 se zastavujeme na čísle 11!!! Takže konečný počet je 7 kluků a 4 holčičky!!! Více o tomto vrhu budeme dávat sem!!! Alušce i paničce Kačce děkujeme, že to tak krásně zvládli - Aluška je opravdu rekordmanka - jako prvorodička vše zvládla - za minimální čas maximální počet miminek .o) Stránky Alí a jejích miminek zde.

A jedna aktuální tatínka - Lavíka!!!


18.4.2012 Konečně!!! Icconka se rozhárala!!!Námi dlouho vybraný ženich nám bohužel udělal svou dovolenou čáru přes rozpočet - ale i o nenadálých věcech je chov! A tak jsme udělali změnu a vybrali psa, který splňuje naše požadavky - je nejen krásný, se zajímavým rodokmenem a dokonalou povahou - a tak se těšíme na krytí!!! Zhruba za měsíc přineseme bližší imformace, až se vrátíme z kontrolního sona ,o) Štěňátka z tohoto spojení by měla být k odběru koncem prázdnin!!!


15.4.2012 NÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA Podruhé jsme vyrazilli na druhou stranu republiky - počasí nám nepřálo, ale přesto nám přálo štěstí - opět s námi jeli dva salašníci - naše Cinderella Záře Démantů a náš odchov Arny Bodemika Czech. Rozhodčím byl p.Karel Hořák, který bavil vystavující i přihlížející a odlehčil tím atmosféru (výstavu totiž pořadatelé prezentovali jako výstavu v hale a nakonec jsme skončili venku, takže rozladění ze špatného počasí bylo opravdu znát). A výsledky???První na řadu šel Arny - který dělá pokroky, je schopný chvilku postát a jeho vystavování se přibližuje vystavování - takže ve třídě mladých VÝBORNÝ 4!!!

Řádně promrzlí jsme šli do kruhu se Cinduškou, která se ve výstavních kruzích jako doma - je znát i naše příprava na zkoušky poslušnosti ,o) a odnesla si známku VÝBORNÁ 1, CAC!!! Tenhle titul je poslední, který jí chyběl k titulu - tímto Vám tedy představujeme nového JUNIOR ŠAMPIONA ČR CINDERELLU ZÁŘE DÉMANTŮ!!!


14.4.2012 Štěňátkům našeho Lavíčka je už týden!!! Za nádherné fotky si velikou pochvalu zaslouží majitelé Acruššky. Podívat z blízka se na jednotlivá miminka můžete podívat TADY

12.4.2012 NAROZENINY!!! Náš Lavík slaví dnes své krásné, třetí narozeniny. Jemu i všem jeho šesti sourozencům přejeme jen a jen to nejlepší, hodně štěstíčka, zdraví a pohody s páníčky!!! Krásné narozeniny, Lavino naše!!! ,o) Myslím, že nejkrásnější dárek pro nás, jsou jednoznačně Lavíkova první štěňátka.... Porovnání Lavíčka před třemi lety a dnes,o)


7.4.2012 ŠTĚŇÁTKA!!! V chovatelské stanici Hafi od Mohelky se narodilo 6 krásných štěňátek!!! Pyšními rodiči je ACCRA OD MLYNAŘICKÉHO POTOKA a náš LOVE ME QUEEN ELSA (Lavík)!!!Více informací zde!!!


1.4.2012 Mezinárodní výstava České Budějovice Tato jarní výstava nás zlákala a tak jsme vyrazili - našemi želízky v ohni byla Popelka a Lavík. Mohlo to být o chlup lepší, ale v silné konkurenci jsme spokojeni - už klasicky, námi vybranou výstavu si vybere milion lidí od salaší - díky tomu to bylo super odpoledne s kamarády!!!A jak jsme dopadli?Lavík známka VÝBORNÁ, odcházel jako sedmý z kruhu - dalších sedm soupeřů nechal za sebou:oDDD Cinderella opět bodovala, i když mírně bez srsti, ale opět "na bedně" a známka VÝBORNÁ 3!!!V závěrečných soutěžích jsme vybojovali s chovatelskou stanicí QUEEN ELSA 2.místo v soutěži chovatelských skupin!!! ,o)

31.3.2012 Prožili jsme krásné sobotní odpoledne na "našem" cvičáku - výcvik poslušnosti a obran nás opět nadchl - Lavík bodoval v obraně a je tam vidět krásný pokrok a Cinduška naopak byla zlatá při poslušnosti - jo jo, zkoušky se blíží a tak trénink musí být!!!,o)

25.3.2012 BONITACE ŠVÝCARSKÝCH SALAŠNICKÝCH PSŮ Naše Popelka Cinduška, benjamínek v naší smečce, dorostla do věku, kdy vyrazila stejně jako její soupeřky z výstavních kruhů do kruhu bonitačního - před bonitační komisi. Výsledek nás mile potěšil!!!Bonitační kód 525 AZ 45 A0 neg.Věděli jsme, že radost nebudeme mít jen my - Cindy páníkové - ale i její skvělá, dokonalá a jedinečná chovatelka Markétka Paslerová z CHS Záře Démantů, která s námi všechna její vítězství a radosti prožívá s námi - vždycky je první, komu voláme. Tak to je a zůstane. Popelka je sice naše, ale její veliká část patří Markétce!!!Děkujeme, paní chovatelko!!!! A děkujeme Tobě Cinduško, za to jaká jsi!!!


Den D 18.3.2012 Se Cinduškou nás čekají rentgeny a s námi jede i první naše miminko Arny Bodemika Czech. Vsázíme na odzkoušené a jedeme k MvDr.Milanu Deckerovi. Klepu se už týden dopředu - a nakonec veeeeeliká úleva a radost CINDERELLA ZÁŘE DÉMANTŮ HD A/A, ED 0/0, ocd.negativní a ARNY BODEMIKA CZECH HD A/A, ED 0/0, ocd.negativní (Arnyho klouby navíc s velkou pochvalou!!!)

Datum 18.3.2012 je pro nás významný ještě jinou významnou událostí - pro nás vlastně tu "nejvíc psí". V tento den se narodila naše první berňačka - DAISY FROM KRISTEN. Ta Daisy, která nás zahrnula salaší láskou, tak, jak to umí jen salašníci. Ta Daisy, která nám ukázala krásu psích akcí, první neúspěchy i radosti, které psí život přináší!!!DĚKUJEME TI HOLČIČKO NAŠE USMĚVAVÁ, ŽE JSI!Přejeme Ti pořád tolik jiskřiček v Tvých nádherných očích, pořád tolik chuti do lumpáren a děkujeme za každou Tvou vítací ceremonii:oDDD Jak nám Daisy vyrostla a zkrásněla, se můžete podívat sami,o)

 


17.3.2012 Obranářský den se tentokrát spojil i se seminářem poslušnosti, přálo nám krásné počasí , plno nových věcí nám (snad) usnadní výcvik :oD Den nám navíc zpříjemnila milá návštěva - mladší bráška naší Cindušky DARWIN ZÁŘE DÉMANTŮ s paničkou Lenkou a Peťulkou!!!Pár foteček....


8.3.2012 Vyrazili jsme na návštěvu do CHS KOSTOFRANK kde mají krásná 7 týdenní miminka salašníků-návštěvu jsme si opravdu užili!!!


BŘEZEN 2012 Obě krytí, která proběhla v únoru se povedla a my se těšíme v dubnu na miminka!!!Bližší informace najdete ZDE.

3.3.2012 V pořadí druhý obranářský den se opět vydařil - děkujeme Mirce za nápad!!!Fotečky brzy přidáme!!!

25.-28.2.2012 Naši smečku přijel na pár dní rozptýlit ARNY BODEMIKA CZECH - Arnyho i jeho majitele Danielku a Martina vidíme vždycky velice rádi. Arny roste do opravdu velikého, mohutného psa (70 cm a bezmála 50kg). Krásných pár dní - děkujeme !!!,o)

20.-22.2.2012 Až z Moravy se do našich krajin vydaly kamarádky Kačka se Soňkou:o)a samozřejmě s částí smečky ,o) Rozhodnutí nakrýt fenku ALENKU VALAŠSKÝ RYTÍŘ (CHS SUISSE PERLE) naším Lavíkem nás opravdu potěšilo - Kačka zná Lavíčka od štěňátka, zná jeho výbornou povahu i temperament, ví, jaký je ve výcviku. My na oplátku víme, v jak krásnou fenku se Aluška vyloupla a víme, jaké super zázemí štěňátka budou mít. Děkujeme za tohle rozhodnutí!!!


7.2.2012 Našeho chovného psa LOVE ME QUEEN ELSA si ho coby otce svých štěňátek vybrala první fenečka ACCRA OD MLYNAŘICKÉHO POTOKA, která je zakladatelkou CHS HAFI OD MOHELKY. Krytí proběhlo za asistence kamarádů Lei a Ríši z chovatelské stanice KOSTOFRANK , kterým patří veliké poděkování, za veškerou pomoc a podporu!!!Děkujeme, jsme rádi, že Vás máme kousek od sebe, Semiláci,o)))


5.2.2012 Výstavní sezóna pro nás začala již klasicky v Brně-bohužel on-line přihlášení mě zklamalo a nahlásilo nás pouze na neděli. Nu což - vyrazili jsme!!!Cinduška poprvé v mezitřídě u finské paní rozhodčí S.Juutilainen - Výborná 2, res CAC!!!

4.2.2012 Na našem ZKO Smržovka se konal v pořadí první obranářský den. Protože my ani naši pesani ani v zimě nezahálíme, nastoupili jsme s našimi nejmladšími - Cinderellou a Lavíkem. Figurant p.Pavel Beer byl super a my se moc těšíme na další podobné dny!!!


Leden 2012 Využili jsme skvělé příležitosti a nabídky a nechali naše pejsky vyfotit - jak se to našemu kamarádovi podařilo posuďte sami tady.


26.-28.1.2012 Další vítanou návštěvou u nás byla Pavla s Filípkem a Andym (ANDY RAINBOW STAR ), bylo to super, užili jsme si my, dětičky i pejsci.

 


20.1.2012 Na víkend k nám přijela "skororodina" - sestřička CASSIOPEA ZÁŘE DÉMANTŮ s páníky Renčou a Pepou a zbytkem smečky...Krásně jsme si společný víkend užili...,o)


Leden 2012 Naše kamarádka Pavla si otevřela obchůdek s nádhernými věcmi - věnované našemu nejmilejšímu psímu plemeni - pojďte nakouknout s námi!!! www.tricolorshop.cz

11.1.2012 Dnešní krásné odpoledne jsem prožili ve společnosti 13 měsíčního Arnyho z našeho vrhu A a jeho fajn páníků Danielky a Martina, kteří nás přijeli navštívit!!!Jak nám roste (a že opravdu vyrostl!!!) a dělá radost nejen páníkům, ale i nám, se můžete přesvědčit na fotkách. Děkujeme moc a moc!!!,o)))

ArnyArnik8.1.2012 V novém roce nezahálíme a vyrazili jsme na cvičák-ačkoliv u nás je čerstvě napadaný sníh a pořád sype-krásně jsme si to užili!!!Den jsme zakončili na krásné návštěvě u malých chlupatých kuliček kamarádky Mirky-škoda, že foťák zůstal doma!!!