menuNOVINKY

menuNAŠE FENY
menuNAŠI PSI

menuŠTĚŇATA - PLÁNUJEME!!!

AKTUÁLNÍ!!!

menuODCHOVY

menuCHOVATELSKÝ SERVIS

menu BARFUJEME ..................aneb krmíme jinak

menuKONTAKT
menuODKAZY
Penzion Bodemika
Zvířecí pohřeb
Tricolor Shop
Coursingové cvičiště
Drahobudice

Vítejte v chovatelské stanici plemene Bernský salašnický pes


Novinky


 

20.9.2013

Klubová výstava KŠSP - týden po německé se konala česká klubová výstava. Tušili jsme výbornou-tak jako častokrát- mezi 46 přihlášenými a 37 skutečně v kruhu se těžko dělá lepší výsledek. Nevím jak se to seběhlo, vnímám jen jména psů, s kterými běháme ve finále-jsou to zvučná, známá jména a my s Lavčou mezi nimi!!!Takže - VÝBORNÁ 4 a radost neskutečná!!! :o)

 


15.9.2013

Na klubovou výstavu německého klubu jsme přihlásili Lavíka, na socializaci a kontrolu jsme vzali Lily. Brali jsme to jako fajn výlet, setkání s přáteli. Nejsme rádi středem pozornosti, ale s "naším cirkusem" to občas jinak nejde. Jedna slečna, malý lump, štěně, my dva a Lavča - nejdeme prostě přehlédnout-obzvláště, pokud přidá Sebík svůj hlasový projev :o) Po "představení" jdeme do kruhu a výsledek nás mile překvapil!!! V konkurenci 12 psů se Lavča krásně předvedl a VÝBORNÁ 1 CAC v otevřené třídě!!!Děkujeme za podporu a cenné rady chovatelce Lily - Beatě!!!

 

 

 

 


18.-28.8.2013 Úžasných 10 dní trávila celá smečka jako každoročně na TÁBOŘE PŘÁTELSTVÍ. Užívali jsme si všichni, každý z nás si našel to své nej

 


6.8.2013 Posilou naší smečky se stala krásná ISIS VOM SCHMIEDEGÄRTCHEN!!! Aby její jméno nedělalo neplechu ve smečce bude se jmenovat LILY:o)


Červenec 2013 Postupně jezdíme navštěvovat naše zlatíčka. Mají se dobře, což nás těší.

12.7.2013 Všechna naše štěňátka našla rodiny, do kterých zapadla naprosto skvěle, podle informací, které dostáváme. Děkujeme všem majitelům, kteří nám dělají velikou radost a posílají fotečky :o) Doma jsou zatím Benson a Basco, kteří odjedou na konci tohoto týdne. Bude tu smutno, moc. Každý z našich B-ček je jedinečný, nezapomenutelný, výborný...Těšíme se, jak porostou a na všechna shledání, které jsme začali o minulém víkendu. Z cesty ze Slovenska se nedalo nezastavit u naší maličké BEAU (Britušky) v Nitře. Děkujeme za skvělé přijetí a Tobě Beau, za přivítání. Ani netušíš, jak zahřálo-8 týdnů je krátká ale i dlouhá doba. Tys nezapoměla:o) Děkuji princezno:o) Důkladnou kontrolu provedl i táta Lavík, jak mu Beau ukazovala své království, které si předělává k obrazusvému :o)))) můžete vidět na přiložených fotkách:o)

 


6.-7.7.2013 DUO CACIB VEL´KÁ IDA - po "štěněčí pauze" jsme vyrazili na dvoudenní klání na Slovensko, protože nám tam něco málo chybí ke slovenskému šampionu krásy s Lavčou. Děti zůstaly u babičky, i my si potřebovali odpočinout...Do společnosti jsem přibrali Lucku a Simirka a mohlo se vyrazit. A výsledky???Lavík nám dělá opravdu radost, ačkoliv loni na podzim musel podstoupit operaci křížového vazu, který si přetrhl, neubralo mu to na pěkném pohybu. Sobota - rozhodčí p.Bíroš - V2 res.CAC, neděle V1, CAC, CACIB, BOB!!!!HUráááááááááááááááááááááááááááááááá!!!

20.6.2013 Máme volného kluka - Bensona - hledáme pro něj opravdu vhodné majitele! U tohoto vrhu jsme zatím (kromě březosti Cindušky) nepoužili žádné inzeráty. Tak nějak nás děsí představa, že by se měli ozývat prazvláštní zájemci, jako to bylo u vrhu A. Doufáme, že i v případě tohoto opravdu vydařeného kluka, se nám podaří vybrat ty pravé páníčky. Zde přinášíme fotečku Bensona. Proto, pokud Vás zaujal, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy!!!

A tady jedno video :o)


18.6.2013 Naše malá medvíďátka dospěla do věku, kdy se pomalu rozcházejí do nových domovů. V sobotu jsme se rozloučili s prvními štěňátky - Broomer a Button odjeli do svých domovů a v neděli odjela Blueberry a Beau.Pro nás to byl jeden z těch smutnějších víkendů, jsme ovšem rádi, že jsme udělali radost někomu jinému s naší drobotinou. Tímto moc děkujeme všem páníkům, protože zodpovědně plní slib, pravidelně se ozývají a podávají informace o poznávání domova a zvykání si našich miminek!!!

21.5.2013 Strašně to letí, miminka oslavila už měsíc života s námi!!!Denně sledujeme pokroky...Veškeré informace jsou na jejich stránce. Škola mi zabírá bohužel čas-zkouškové neodložím a tak někdy aktuality váznou-na facebook se snažíme doplňovat pravidelně.

Včera miminka dostala novou podestýlku do bedny-protože jinak už to nejde a my se těšíme, že hobliny budeme vysávat ještě na vánoce :oD

Ráno jsme miminka v rámci socializace vzali na výlet - na dva kilometry vzdálenou chalupu jeli autem-nejdřív je mamina Cinda nakrmila, aby měli sílu na poznávání nového světa - myslím, že se jim líbilo a venčení takové smečky bylo vážně prima i pro nás!!!

V sobotu naše miminka začala baštit i maso - no to byl fofr!!!

 


11.5.2013 Jarní klubová výstava v Rožnově pod Radhoštěm Ačkoliv máme štěňátka, rozhodla jsem se vydat a po roce "oprášit" Lavíčka a vzít Ailušku, která byla na výstavě jen jednou, jako štěňátko! Ailuška vylínala, takže jsem zvažovala zda jet, nebo ne. Ale socializace je pro ní stejně důležitá, takže i ná úkor známky jsme jeli-takže Ailuška pouze známka dobrá, ale vystavila se krásně, důkladné prosahání paní rozhodčí zvládla s vrtícím ocáskem ,o) A to pro mě znamená víc...

Lavík ani po roce nezklamal a vyběhal si krásnou VÝBORNOU! Ennie (Angie Tichý Dvůr), která byla s námi jako doprovod dostala VELMI DOBROU - na první výstavu skvělý výkon!

Bylo pro mě velikou ctí vystavit i odchov po našem Lavíkovi - ročního krásného AKIMA SUISSE PERLE. Známka VÝBORNÁ (8) z 32 přihlášených psů udělala radost nejen mě, ale především chovatelce a hrdé majitelce. Další potomek Lavíka ATHOS SUISSE PERLE dosáhl ještě vyšší mety a "s chůvou" Soňkou vyběhal VÝBORNOU 4!!!

Svod mladých absolvovali Athos a Alice Suisse Perle. Poradkyně chovu nám fakt velká miminka pochválili obzvláště Athosek je učaroval svou pěknou silnou kostrou a tak jsme spokojení!!!,o)

Moc děkujeme majitelům, že se vydali a strávili s námi i když propršený, jinak úžasný víkend!!!


9.5.2013 Nastal čas a naše miminka ochutnávají první přkrmy. Ze štěňátek se chvilkami stávají malá prasátka-v mlíčku šlapou, olizujou ho z brášků a sestřiček...Je to zábava. A my se kocháme-vidíme vyrůstat velké psí osobnosti, poznáváme lidi, se kterými nás spojuje vášeň, sledujeme radost nových majitelů z chlupatých kuliček. Doufáme, že se nám podaří vybrat skvělé páníky. Vybíráme. Ne pro každého jsou naše štěňátka. Snažíme se být svědomití, abychom nelitovali my a ani naši malí. Jsou to rarášci, bezmezně dávají najevo svou lásku...Náš dům je jí teď plný. Kdyby to jen trochu šlo, zůstali by v rodném hlízdě všichni. Každý z nich je jedinečný... prostě náš.

5.5.2013 Krásné datum k porodu si vybrala miminka naší sestřičky CASSIOPEI ZÁŘE DÉMANTŮ - měla jse tu čest po máhat jim na svět - malý obříci měli všichni bezmála 600g a narodili se dvě holčičky a dva klučíci. Jak už nás nepřekvapuje od holčiček ze Záře Démantů-krásně zbarvení!!!

4.5.2013 Dva týdny je na světě naše drobotina!!! Těšíme se z jejich pokroků - první otevřela očička růžová holčička a hned v zápětí khaki kluk...Během dvou dnů se z plazících se myšiček stala opravdická štěňátka. Zatím s nejistou chůzí - ale máme už opravdické salašníky!!!


27.4.2013 Našim drobečkům je týden. Neuvěřitelně přibývají na váze-kontrolovat je můžete zde.


20.4.2013 NAŠE ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ!!!

V sobotu v poledne Cinduška začala rodit. Nástup porodu byl bleskový, takřka bez příznaků...Po první holčičce, kterou jsme bohužel nezachránili, přišlo na řadu 5 kluků.V noci jsme přivítali na svět 2 krásné holčičky. Poslední štěňátko vyšlo několik hodin po poslední holčičce a bylo bohužel taky mrtvé, ačkoliv jsme se snažili...A tak máme 5 pejsků a 2 fenečky!!!Všichni jsou krásně zbarvení, pijí a mamka se o ně vzorně stará!!!Děkujeme všem, kteří byli během porodu s námi a pomáhali nám na dálku.

Podrobnější informace, budeme dávat sem na stránku vrhu "B"!!!


17.4.2013 Ještě před narozením našich štěňátek jsme jeli zkontrolovat dva lumpíky z našeho prvního vrhu. Arny nás překvapil, jak se krásně začíná "dodělávat" a pěkně mohutní a naše srdcovka Assetka nás doslova učarovala. Stala se z ní nádherná fenka s pěknou kostrou, tmavýma očima, sytým pálením a úžasně rovnou srstí!!! No posuďte sami!

 


8.4.2013 Konečně i u nás klepe jaro na dveře-polehoučku, ale je už cítit. Naše "zamilované" jsme vzali na společnou procházku - divočiny jsme museli krotit celou dobu, Cinduška ač kulatá, ze své živosti neubrala - ani za mák ,o)

 


4.4.2013 Cinduška se nám úspěšně zakulacuje a termín porodu se nezadržitelně blíží...CO se u ní v bříšku odehrává, můžete pozorovat

 

pregnancy

 


18.3.2013 Sonografické vyšetření ukázalo námi očekávanou novinku-naše Cinderellka-Popelka čeká svá první štěňátka!!!Otcem očekávaných štěňátek je JrCh. Love Me Queen Elsa. Tak, jak mnozí předpokládali,o)

 

 

 

 


Březen 2013 Zima u nás stále nekončí a tak jsme museli udělat alespoň jednu fotku naší smečky-jediný kdo chybí je skoro 15 letý kokřík Denny-který odpočíval v teplíčku-přeci jen byla zima:o)


Únor 2013 Doufáme, že i letošní únor bude plodný jako loňský! Tímto oznamujeme, že po dlouhých dvou letech (po druhé za bezmála 7 let, co se salašníky žijeme) máme nakryto a tímto bereme předběžné záznamy na štěňátka z našeho chovu. Po sonu (v druhé polovině března) zvěřejníme bližší informace!!!


24.2. 2013 Loňský únor byl ve znamení prvních krytí našeho Lavči. Povedla se obě a z obou se narodila kupa krásných miminek. Prosíme tímto majitele vrhu A Hafi od Mohelky a vrhu A Suisse Perle o fotečky Vašich meďánků-některé se chystáme navštívit a nafotit sami,o) Některé fotky s dovolením krademe-nejde se nepodělit a zároveň nepochlubit-dle nás se Lavíčátka povedla a podoba s tatínkem nás fakt pobavila!!!,o) Tímto děkujeme za příkladnou péči a komunikaci s Vami všemi!!!

 


Leden-Únor 2013 Zima je pro nás tradičně zasněžená, klasicky horská. I když letos byl začátek roku trochu jiný. Salašnická smečka se rozrostla a to je znát. Jsme sice na stejném počtu, ale je to jiné. Jsme rádi, že náš přírústek Ailuška zapadla-nejen do té lidské smečky, ale i do té psí. Zimu a sníh si užívá plnými doušky, jako by tu byla odjakživa. A my jsme rádi. Její radost je to, co nám dokazuje, že ona je ta správná parťačka, ta správná fenka do naší smečky. Co a jak bude dál, ukáže čas.


AkAktuality 2012tuality 2012